Naujienos

Jūs esate čia:

PROJEKTAS „ŽEMĖS DELNUOSE“ 2015

Šis projektas vyko Pajiešmenių pagrindinėje mokykloje nuo 2015m. kovo 20d. iki balandžio 24d.

DSCN0193

Kovo 20 diena – pasaulinė  Žemės diena. Tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių. Šiemet ši šventė sutapo ir su daliniu saulės užtemimu, kuris įnešė paslaptingumo, rimties…

Mūsų mokykloje Žemės dienos paminėjimas yra tradicinis renginys jau daugelį metų. Tad kiekvienais metais stengiamės surasti ir naują šios dienos pažymėjimo būdą, kuris skatintų mokinių kūrybiškumą, smalsumą, iniciatyvumą, bendradarbiavimą ir bendravimą bei patiktų visai bendruomenei. Projektą organizavo  biologijos –geografijos mokytoja L. Augienė ir anglų kalbos mokytoja V. Čikštienė.

DSCN0065

Kovo  20 d. – Žemės dienos atidarymo šventė. Tai  ypatinga diena – Žemės gimtadienis, kuris prasidėjo didžiulė eisena. Visi buvome pasipuošę , linksmi, rankose  balionai , pačių daryti gamtiniai atributai , gėlytės… Buvo nešama  Žemės vėliava, mokiniai žygiavo  su  būgnais ir fakelais, bei pritarė vedėjams  Erikui ir Domantui, kurie per ruporą skandavo Žemei: „Žeme, mes tave mylim“, ‘‘Žeme,būk sveika ir graži‘‘ ir kt. Eisena driekėsi per visą parką. (žiūrėti video)

Sakant žodžius Žemei buvo uždegtas fakelas, kuris reiškė, kad mus visus: mokinius, mokytojus ir visą bendruomenę vienija bendri tikslai, bendri darbai, bendras rūpestis dėl Žemės. Šventėje dalyvavęs bendruomenės narys Gediminas Andrašūnas pasveikino Žemės dienos proga. Vedėjai perskaitė Žemės laišką, pašokome šokį „Žemė kėlė žolę“. Vėliau kiekviena klasė išsakė pasižadėjimus –palinkėjimus Žemei, kuriuos kartu su balionais paleido į orą, kad jie patvirtintų Žemei duotą priesaiką. Po to visi kartu apkabinom pačių rankomis sukurtą Žemės rutulį ir visi padėkojom Žemei. Gaudžiant būgnams, buvo iškelta Žemės vėliava ir paskelbti darbai, kuriuos turėsime nuveikti per mėnesį, t.y nuo kovo  20 iki balandžio 24d. Kiekvienas auginsime gerų darbų medį…

EMĖS DIENA 250

Balandžio 24 d.- integruota mokinių veiklos diena „Žemės delnuose“. „Visatoje yra tik viena tokia Žemė, kurioje gyvena žmogus. Rūpestis jos gamtos apsauga turi tapti kiekvieno mūsų gyvenimo būdu“, kalbėjo ekologas Algimantas Balčiūnaitis, viešėdamas mūsų mokykloje. Ekologas žavėjosi mokinių foto paroda „Gamtos fotografija – 2015“. Mokiniai  fotografavo ne tik fotoaparatu, bet ir išmaniaisiais telefonais, tuo dar kartą įrodydami kaip greitai šiuolaikinis jaunimas įvaldo šias informacinių technologijų naujoves. Salėje pasidžiaugėme gamtos grožiu, kurį užfiksavo jų rankos. Pastebėjome, ką gražaus gali duoti gamta, o jos grožiui suprasti reikia tik atvirų žvilgsnių ir jautrios sielos…

DSCN0027 DSCN0029

8klasės mokiniai buvo paruošę staigmeną, anglų kalba padainavo dainą „Air Pollution“ apie oro taršos neigiamą poveikį mūsų gamtai.

Po to vyko ilgai laukta viktorina „Gamtos pažinimo takais“. Jos metu varžėsi dviejų komandų („Žiedai“ ir „Vabalai“) 5-10 klasių atstovai. Renginio metu  komandų dalyvius palaikė ir stebintys klasės draugai (sirgaliai). Viktorinos dalyviai džiugiai ir išmintingai sprendė įvairias užduotis: gilino bendras žinias apie gamtą ir ekologiją; spėliojo paukščių ir gyvūnų balsus; sužinojo naujų faktų apie mūsų planetos medžius. Vedėjai rezultatus nuolat fiksavo lentoje ir skatino dalyvių entuziazmą.

DSCN0032 DSCN0039

Pertraukos metu buvo rodomas filmukas „Man and Pollution“, iš kurio supratome, kad Žemė šaukiasi pagalbos, nes yra tokių žmonių, kurių veiksmai pilni prievartos, pykčio, jų veikla ir atliekami darbai paremti egoistiniais, godumo sumetimais. Tai pamokantis filmas, nes nereikia su gamta elgtis taip, kaip nenorite, jog elgtųsi su mumis.

DSCN0095 DSCN0155

Po viktorinos, kurią laimėjo „Žiedų“ komanda, mes persikėlėme į parką. Ant medžių kamienų, mokiniai išreiškė savo požiūrį į gamtą, jos grožį, problemas. Piešinių tema  „Aš žemės kalbą suprantu“. Pradinukai piešė ant asfalto, o kiti tuo tarpu meilę gamtai reiškė eilėmis – prieplaukoje skaitė poeziją, padedant lietuvių kalbos mokytojai I. Gikienei. Mokiniai turėjo galimybę pristatyti savo piešinius, o meno „kritikas“ 9 klasės mokinys Nojus M. pasidalino savo mintimis, pakomentavo jų darbus.

DSCN0103 DSCN0086

Vėliau mokiniai pristatė savo pačių rankomis pagamintus inkilus. Dėkojame Ievai B. – 7 kl, Saulei Š. – 7 kl, Kiprui B. – 9 kl, Erikui G. – 9 kl, už pagalbą paukšteliams. (žiūrėti video)

DSCN0200 DSCN0212

Supratome, kad žemė, žolė, paukščiai ir visa gamta tampa gaivinančiu, niekad neišsenkančiu šaltiniu, iš kurio vaikai semiasi Grožį, Gėrį, Meilę ir Dorą…Viso to, reikia ieškoti savyje ir gamtoje. Nuo mūsų priklauso, ar mes liksime pasyvūs gamtos stebėtojai, ar pamažu tapsime tyrinėtojais, gamtos globėjais.

DSCN0338 DSCN0330

Paskutinė mūsų šio projekto stotelė – siaurukas. Puikiai padirbėję „Darom – 2015“ metu, valgėme lauže keptas bulves, važinėjomės drezina.

DSCN0235 DSCN0257

Taigi, šį projektą pradėjome Žemės vėliavos pakėlimu ir baigėme jos nuleidimu, tačiau tikimės, kad šie pasėti gerumo daigeliai skleisis ir subujos kiekvieno širdyje bei virs kasdieniniais gerais darbais.

 

Dėkojame UAB „Artema“ direktoriui Algiui Letkauskui už medieną inkilams.

Dėkojame UAB „Indritus“ vadovei Vidai Varnaitei parėmusiai šį projektą saldžiais prizais.

 

Mokytojos L. Augienė ir V. Čikštienė

 

Mintys apie „Siauruką“ ir tai , ką mes DAROM…

…“nepelnytai užmirštas ir apleistas liko Šiaurinis Aukštaitijos siaurojo geležinkelio ruožas, vingiuojantis šalia Pajiešmenių parko. Aukštaitijos Siaurasis geležinkelis – vienas unikaliausių šalies inžinierinio ir techninio paveldo objektų. Mes, savo kaime turime išskirtinius paveldo elementus – Šiaurinį Siaurojo geležinkelio atkarpos ruožą, tiltą per Jiešmens upelį, statytą 1933 metais ir Siaurojo geležinkelio Pajiešmenių stotį statytą 1922 metais ir 1996 metais įtrauktą į architektūros paminklų sąrašą.

Šiaurinį ruožą, pastatytą tarpukario laikotarpiu, Panevėžys – Biržai valdo bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“. Šis ruožas turizmui dar nenaudojamas. Reikia pastebėti, kad 2001 metais Aukštaitijos Siaurasis geležinkelis nustojo veikti kaip įprasta transporto rūšis. Nebenaudojami bėgiai apžėlė žole ir menkaverčiais krūmais, tad kai kuriems gyventojams labai patogu tokioje vietoje atsikratyti šiukšlių. Pajiešmenių geležinkelio stoties išdaužyti langai, išlaužytas vidus virto dar viena šiukšlių saugykla. Per pastarųjų 12-os metų laikotarpį ši ruožo atkarpa liko apleista. Atsirado norinčių metalinius bėgius priduoti į metalo supirkimo punktus.“(iš Pajiešmenių bendruomenės projekto, aut. Gintarė Gikienė)

Pernai mes, mokiniai, ir mokytojai, pakviesti bendruomenės narių Gintarės ir Vaido Gikių, akcijos DAROM metu nuveikėme didelį darbą: išvalėme geležinkelio stotelę, kurioje buvo priversta šiukšlių, valėmė bėgius, kirtome krūmus. Už gerą darbą gavome dovaną – kelionę Siauruku į Anykščius.

Akcija DAROM  – vienas didžiausių renginių Lietuvoje, kuris atkreipia dėmesį ne tik į aplinkosaugos problemas Lietuvoje ir visame pasaulyje, bet skatina savanorystės ir pilietiškumo jausmą. Todėl Pajiešmenių pagrindinės mokyklos mokiniai, nuo mažiausio iki didžiausio, ir šįmet kibo į darbus, gelbstint Siauruką, juk čia mūsų Siaurukas. Mokiniai atidavė visas jėgas tvarkant siauruko bėgius, už tai jie galėjo pasivažinėti drezina jų pačių išvalytais bėgiaus. Darbo metu buvo pertraukėlės, kurių metu ir mokiniai, ir mokytojai galėjo išsikepti sau pietus. Vaikai kepėsi bulves, kai kurie dešreles, o pradinukai netgi zefyrus. Pasikalbėjus su mokiniais paaiškėjo, kad visų nuomonės išsiskyrė: vieniems ši akciją patiko todėl, kad nebuvo pamokų, kitiems, kad mes švarinome aplinką, kai kas atėjo pasivažinėti drezina, o daugeliui buvo bendras kompromisas – jiems patiko švarinti aplinką, važinėtis drezina ir pasvajoti:“ Gal ir pro Pajiešmenius vėl dundės Siaurukas… Kada nors…“ Paklausus, ar sugrįš į akciją kitais metais, tiek mokiniai, tiek mokytojai drąsiai atsakė, jog sugrįš.

Viską apibendrinus paaiškėjo, kad mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai gali darniai dirbti drauge komandinį darbą. Tikiuosi, kad šis darnumas liks iki pat mokslo metų pabaigos.

                                                                                                                                                               Kipras  ir Olivija,  9 klasės mokiniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Paskutinės naujienos
26 Kov 2020

Svarbi informacija

Mokytojai ir mokiniai gali kreiptis į  skaitmeninių technologijų administratorių dėl techninės pagalbos mesengeriu violeta lazickiene; el. paštu violetalazickiene@gmail.com arba telefonu 868242904.

Paskutinės naujienos
10 Kov 2020

Integruota anglų ir lietuvių k. pamoka apie frazeologizmus

Penktadienį 6 ir 8 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje apie frazeologizmus. Susiskirstę į keturias grupeles, jie atliko įvairias, pakankamai sudėtingas užduotis: naudodamiesi žodynais ir telefonais, aiškinosi lietuviškų frazeologizmų reikšmes, vertė angliškus žodžių junginius, lygino juos su lietuviškais. Mes, mokytojos, džiaugiamės, kad visi mokiniai turėjo veiklos ir progos pasireikšti. Visi buvo drąsūs, aktyvūs, draugiški. O po[…..]

Paskutinės naujienos
10 Kov 2020

„Mažasis diktantas“

Kovo 6 dieną  ketvirtokai rašė diktantą, kurį jiems paruošė ir perskaitė lietuvių kalbos mokytoja. Tiek mokytojai, tiek mokiniams tai buvo pirmoji pažintis ir pakankamai rimta užduotis. O baigiantis pamokai visi kartu pajuokavo, kad vaikams pavargo ranka, o mokytojai susipynė liežuvis. Mokytoja diktantus ištaisys ir rezultatus praneš pirmadienį. Linksmo ir kūrybingo savaitgalio! Daugiau nuotraukų rasite čia[…..]

Paskutinės naujienos
10 Kov 2020

Literatūrinė popietė ,,Stovi pasakų namelis“

6 klasės mokiniai, sužinoję, kad svečiuosis pas darželinukus ir seks jiems pasakas, labai apsidžiaugė ir atsakingai tam net kelias savaites ruošėsi: skaitė pasakų knygas, įdomiausias ir linksmiausias mokėsi sekti, vaidinti. O ketvirtadienį mažieji turėjo progą tų pasakų paklausyti. Daugiau nuotraukų rasite čia

Paskutinės naujienos
10 Kov 2020

Greitojo teksto rinkimo konkursas

Kovo 2-3 dienomis informacinių technologijų ir lietuvių kalbos mokytojos pakvietė visus vyresniuosius mokinius į Greitojo teksto rinkimo konkursą. Greičiausiai tekstus kompiuteriu parašė Edvinas (9 kl.), Gabija (8 kl.) ir Silvija (10 kl.). Sveikiname nugalėtojus! Daugiau nuotraukų rasite čia      

Paskutinės naujienos
06 Kov 2020

Dailyraščio konkursas ,,Eisim, broliai, tūto“

Kovo pirmą savaitę mokykloje vyko dailyraščio konkursas, skirtas sutartinėms. Jame dalyvavo ne tik 1-10 klasių mokiniai, bet ir jų tėveliai bei mokytojai. Nugalėtojus jau išrinkome, juos paskelbsime kovo 10 dieną. Daugiau nuotraukų rasite čia  

Paskutinės naujienos
25 Vas 2020

Užgavėnės

Vasario 25 dieną Pajiešmenių pagrindinės mokyklos mokiniai varė Žiemą iš mokyklos kiemo. Visi dėvėjo įvairiausias, pačių pasigamintas kaukes, kad Žiemą įbaugintų ir kuo greičiau šioji pasitrauktų. Vaikai vaikščiojo po parką ir klausėsi raganų, velnių, gyvačių ir kitų būtybių sakmių, šoko ratelius, žaidė įvairiausius žaidimus. Po to laukė Kanapinio ir Lašininio kova, kurią, žinoma, laimėjo Kanapinis.[…..]

Paskutinės naujienos
14 Vas 2020

Šimtadienis

Vasario 14 dieną dešimtokai nekantriai laukė Šimtadienio. Juk iki rimto išbandymo liko tik šimtas dienų! Šią šventę surengė devintokai su klasės auklėtoja Orinta. Jie sugalvojo daug įdomių užduočių, kurios visus privertė susiėmus pilvus juoktis. Vėliau visi kartu vaišinomės tortu ir dalinomės džiugiomis emocijomis. Ačiū už puikią popietę! Daugiau nuotraukų rasite čia

Paskutinės naujienos
13 Vas 2020

Edukacinė programa „Simegrafijos menas“

Artėjant Valentino dienai sulaukėme svečių iš užimtumo centro „Viltis“. Jie atvyko pas mus su edukacine programa “ Simegrafijos menas“. Smagu, kad JŪR būrelio nariai turėjo galimybę išmokti šio amato bei susidraugauti su svečiais. Prieš kimbant į darbus mūsų vokalinis ansamblis turėjo paruošęs nedidelį pasirodymą. Po darbų svečių laukė paruoštas vaišių stalas. Visi džiaugėmės tokia gera[…..]

Paskutinės naujienos
05 Vas 2020

Edukacinė pamoka „Užgavėnių kaukių gamyba“

Pajiešmenių mokyklos pradinukai jau ruošiasi Užgavėnių šventei. Vasario 4 dieną vyko edukacinė pamoka „Užgavėnių kaukių gamyba“. Pamokos metu  mokėmės gaminti „papjė mašė “ technika. Edukaciją vedė viešnia iš Vilniaus agentūros „Pramogų skonis“ Daugiau nuotraukų rasite čia

Paskutinės naujienos
24 Sau 2020

Lietuvių kalbos pamoka apie anekdotus

Sausio 24 dieną trečiokų klasėje buvo girdėti vaikų juokas ir šurmulys. Penktokai užsuko į svečius, kad palinksmintų savo jaunesnius draugus. Kiekvienas iš jų papasakojo po kelis anekdotus, o slapto balsavimo būdu mažieji išrinko geriausius pasakotojus-Marių ir Gabiją. Sveikiname ir nugalėtojus, ir visus dalyvius! Mus, mokytojas, ypač džiugina vyresniųjų vaikų drąsa, pasitikėjimas savimi ir rodoma iniciatyva[…..]

Paskutinės naujienos
13 Sau 2020

Sausio 13-osios dienos paminėjimas

Šiandien mūsų mokykla kartu su visa Lietuva paminėjo skaudžius, nekaltų žmonių krauju pažymėtus Sausio 13 dienos įvykius. Renginį vedė 8 kl. mokinys Linas Legys ir 10 kl. mokinė Deima Valuntaitė. Ant pievutės iš žvakučių sudėliojome širdeles, liūdnomis eilėmis, dainomis bei tylos minute pagerbėme 14 didvyrių, kurie žuvo dėl Lietuvos laisvės.  

Paskutinės naujienos
08 Sau 2020

Aš ir knyga

Sausio 8 dieną 1 ir 5 klasių mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos pamokoje ,,Aš ir knyga“. Vyresnieji savo mažiesiems draugams pirmokams pristatė savo perskaitytas knygas, skaitė įdomiausias ištraukas, dalijosi įspūdžiais ir rekomendacijomis. Mažieji klausytojai buvo labai aktyvūs ir smalsūs, vartė knygeles, o kai kurie ir patys bandė pusbalsiu skaityti. Džiaugiamės, kad vaikai domisi knygomis ir labai[…..]

Paskutinės naujienos
27 Gru 2019

Ekskursija į Vilnių

Krinčino A.Vienažindžio pagrindinės mokyklos ir Pajiešmenių skyriaus mokiniai bei mokytojai aplankė Vilnių! Pirmiausia nuvykome į Lietuvos Respublikos Seimą. Čia mus sutiko Seimo nario Antano Matulo padėjėja Neringa Laurinavičiūtė. Ji papasakojo apie Seimo narių veiklą, parodė sales, kuriose dirba ir ilsisi politikai. Vėliau pėstute nuėjome iki KGB rūmų. Išklausėme gido pasakojimą, turėjome galimybę savo akimis išvysti[…..]

Paskutinės naujienos
20 Gru 2019

Adventinis renginys

Gruodžio 20 d. didelis ir geros dvasios Adventinis renginys su abiejų mokyklų vaikais ir mokytojais bei kitais darbuotojais. Buvo gera ir smagu. Kūčiškas maistas, skanus kisielius ir kt. – pirma darbas, pasiruošimas, paskui susėdimas draugėn, tradiciniai veiksmai, advento giesmės, uždegtos žvakutės ant vainikų ir t. t. Iš tiesų, sakau Jums, buvo gera. Man patiko. O[…..]

Paskutinės naujienos
20 Gru 2019

Kalėdinis pradinukų renginys

Gruodžio 20 dieną Pajiešmenių skyriaus pradinukai susitiko su Kalėdų seneliu, žiūrėjo Drakoniuko teatro nuotaikingą spektaklį „Kalėdos, kvepiančios cinamonu“. Linksmai žaidėme, šokome ir dainavome su Kalėdų seneliu ir jo draugais Meduoliu ir Kaitra. Daugiau nuotraukų rasite čia

Paskutinės naujienos
18 Gru 2019

Meninio skaitymo konkursas

Gruodžio 18 dieną mokyklos salytėje vyko 1-10 klasių meninio skaitymo konkursas. Mokiniai deklamavo eilėraščius metų laikų tema. Visi buvo drąsūs ir šaunūs, tačiau komisijai reikėjo išrinkti geriausius skaitovus. Iš pradinių klasių nugalėtojais tapo Viktorija Jautakaitė, Ąžuolas Baronas ir Ernesta Drevinskaitė. Vyresniųjų klasių nugalėtojai – Linas Legys, Deima Valuntaitė ir Kristian Ild. Ačiū dalyviams ir mokytojoms[…..]

Paskutinės naujienos
18 Gru 2019

Pajiešmenių kaimo bibliotekoje

Gruodžio 18 d. 4 klasės mokiniai su mokytoja apsilankė Pajiešmenių kaimo bibliotekoje. Ten apžiūrėjome parodas, atsakinėjome į klausimus, minėme mįsles. Buvome apdovanoti dovanomis. Dėkojame bibliotekininkei Egidijai.  

Paskutinės naujienos
17 Gru 2019

Adventinė popietė

Gruodžio 17 dieną Pajiešmenių skyriaus pradinukai susirinko į adventinę apmąstymų popietę įsivaizduojamoje senovinėje pirkioje. Mus pasitiko šeimininkė (mokyt. Vaida). Susirinkę dainavome advento dainas, žaidėme ratelius, klausėmės pasakų, minėme mįsles, vaišinomės virtomis su lupenomis bulvėmis, užgerdami rūgpieniu, mėgavomės pyragu, paskanintu obuoliene. Kadangi nevalia būdavo ilgai vakaroti, kad piktosios dvasios nepersekiotų, išskubėjome namo. Linkime prasmingo šv. Kalėdų[…..]

Paskutinės naujienos
13 Gru 2019

Lankymasis Pasvalio socialinių paslaugų centre

Gruodžio 13 dieną 6-10 klasių JŪR būrelio nariai lankėsi Pasvalio socialinių paslaugų centre. Buvome svetingai sutikti centro darbuotojų ir gyventojų. Parodę nedidelę programą, pasveikinome visus su artėjančiomis šventėmis, susipažinome bei pabendravome su kai kuriais gyventojais, jie noriai mums parodė savo kambarius, papasakojo apie save ir savo pomėgius. Labai dėkojame mokiniams už jų pasirodymą, nuoširdumą ir[…..]

Paskutinės naujienos
10 Gru 2019

Ekskursija į Panevėžį

Gruodžio 4 dieną 5-10 klasių mokiniai lankėsi Panevėžyje. Mokytojos papasakojo miesto įkūrimo istoriją, supažindino su siauruko geležinkeliu, pasivaikščiojome Senvagės krantine, nuvažiavome ir teigiamų emocijų pasikrovėme prie Raktų medžio-uosio. Tačiau labiausiai mums patiko gyvūnų prieglaudoje. Jau prie vartų mus pasitiko labai draugiška ir miela šunytė Ciocė. Prieglaudoje dirbanti moteris supažindino su visais gyvūnėliais, papasakojo apie juos[…..]

Paskutinės naujienos
27 Lap 2019

Viktorina ,,Ką aš žinau apie korupciją“

Lapkričio 26 dieną 6-10 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Ką aš žinau apie korupciją“. Pirmiausia susiskirstėme į mišrias grupes, sugalvojome savo komandoms originalius pavadinimus ir gavome užduotis (atsakinėjome į klausimus, kūrėme dialogus, vaidinome). Visi buvome aktyvūs, drąsūs, linksmi. Smagu, kad būna tokių dienų, kai visi ne tik kartu praleidžiame laiką, bet ir pasidalijame savo patirtimi bei[…..]

Paskutinės naujienos
27 Lap 2019

Kvadrato varžybos

Lapkričio 26 d. Pajiešmenių skyriaus mokyklos pradinukai dalyvavo „Kvadrato“ varžybose su kaimo mokyklomis. Dalyvavo šešios mūsų rajono mokyklos. Pradinių klasių mokinukai užėmė II – vietą. Džiaugiamės garbinga vieta ir medaliais.

Paskutinės naujienos
20 Lap 2019

Tolerancijos diena

Tūkstančiai Lietuvos mokinių minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną – lapkričio 16-ąją. Mūsų  mokykla taip pat atsiliepė į   Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos švyturys“ lapkričio 15 dieną – penktadienį. Tolerancijos idėjų kontekste švyturio simbolis neatsitiktinis, nes švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems[…..]

Paskutinės naujienos
20 Lap 2019

Ekskursija į Ramygalą ir Kėdainius

Lapkričio 12 dieną 5-10 klasių mokiniai važiavo į Ramygalą bei Kėdainius. Visų pirmiausia nuvykome į stiklo dirbtuves, po to aplankėme stumbryną, esantį Pašiliuose. Smagu buvo pasivaikščioti po Kėdainių senamiestį, kuris pelnytai įrašytas į Urbanistikos paveldo sąrašą. Ten stovi įdomus paminklas, skirtas kunigaikščiams Radviloms, radome dvi sinagogas. Taip pat pamatėme ir apkabinome seną ąžuolą, kurį dar[…..]

Paskutinės naujienos
11 Lap 2019

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vaikų erdvėje, Žaislotekoje, Kūrybos ir edukacijų edvėje lapkričio 12 d. rytmetį smagiai leido vaikai iš Krinčino A. Vienažindžio pagrindinės mokyklos Pajiešmenių skyriaus. Vaikų išvyką organizavo jų mokytoja Saverija Pilinkienė ir Pajiešmenių kaimo bibliotekininkė Egidija Baranauskienė. Lapkričio 15 d. Pajiešmenių skyriaus ketvirtos klasės mokiniai su savo mokytoja Asta Surviliene apsilankė rašytojo[…..]

Paskutinės naujienos
25 Spa 2019

Linksmasis Jomarkas

Spalio 21 dieną Pajiešmeniuose vyko tradicinis mokyklinis ,,Linksmasis Jomarkas“. Šventę nuspalvino ir papuošė garbingi svečiai iš kitų mokyklų. Kartu su jais šokome, dainavome, klausėmės gyvos muzikos, sportavome, o sušalę ir išalkę užsukome į ,,Penkių grūdų“ restoraną. Labiausiai visų akį traukė rudeninė mugė. Jos prekystaliai tiesiog lūžo nuo pyragų ir gardumynų, kurie kvietė pirkėjus plačiai atverti[…..]

Paskutinės naujienos
03 Spa 2019

„Judrioji savaitė 2019“

Tie, kurie galvoja, kad neturi laiko treniruotėms, anksčiau ar vėliau turės atrasti laiko ligoms. Edward Stanley „Europos judrioji savaitė“ Krinčino Antano Vienažindžio  pagrindinės mokyklos Pajiešmenių skyriaus mokykloje Kaip ir kasmet rugsėjo 16-22 dienomis visose Europos Sąjungos šalyse yra organizuojama Europos judrioji savaitė. Europos judriosios savaitės tikslas – raginti žmones aktyviai judėti, sportuoti, praleisti daugiau laiko[…..]

Paskutinės naujienos
30 Bal 2019

„Perdirbtų žaislų istorijos“

Pajiešmenių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinukai  dalyvavo konkurse „Perdirbtų žaislų istorijos“ ir  iki balandžio 30 dienos gamino žaislus iš įvairių nebenaudojamų daiktų bei atliekų. Parodos eksponatus galite pamatyti čia ir čia

Paskutinės naujienos
17 Bal 2019

Integruoto ugdymo pamoka „Velykinis margutis“

Balandžio 17 dieną laukdami Šv. Velykų 3 klasės mokiniai dalyvavo integruoto ugdymo pamokoje „Velykinis margutis“. Kartu su informatikos mokytoja V. Lazickiene ir savo mokytoja A. Surviliene dažė kiaušinius, prieš tai susikonstravę robotukus. Pamokos akimirkas galite matyti čia

Paskutinės naujienos
17 Bal 2019

Susitikimas bibliotekoje ant ratų

Balandžio 17 dieną, Pajiešmenių pagrindinės mokyklos 2-3 klasių mokiniai apžiūrėjo biblioteką ant ratų, atvykusią iš Pasvalio M. Katiliškio bibliotekos. Bibliobuse mokiniai poromis atliko bibliotekininkės duotas užduotis. Jie turėjo surasti nurodytą knygą, laikraštį ar žurnalą. Nugalėjęs porininkas ėjo į „aklą pasimatymą su knyga“, buvo apdovanoti prizu- knyga. Akimirkas iš susitikimo galite pamatyti čia

Paskutinės naujienos
08 Kov 2019

Nacionalinis diktantas 2019

Kovo 8 dieną, Pajiešmenių pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai rašė nacionalinį diktantą. Diktanto rašymo akimirkas galite pamatyti čia

Paskutinės naujienos
05 Kov 2019

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Kovo 5 dieną mūsų mokykloje vyko integruoto ugdymo diena ,,Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Prisiminėme Užgavėnių tradicijas ir papročius, kūrėme blynų receptus, žaidėme įvairius žaidimus, šokome, dainavome, trypėme, gąsdinome žiemą ir vijome ją iš kiemo. Sudeginome Morę ir visas negeroves. Kanapinis nugalėjo Lašininį. O po linksmybių vaišinomės pačiais skaniausiais blynais. Tai gardu buvo! Užgavėnių akimirkas[…..]

Paskutinės naujienos
02 Kov 2019

Regioninė robotiada 2019

Kovo 2 d. Panevėžyje robotikos varžybų centre „RoboLabas“ vyko regioninė Robotiada 2019. Pajiešmenių pagrindinės mokyklos Robotikos būrelio mokiniai dalyvavo šiose FLL Jr. varžybose. Pasivadinę „Mėnulio biologais“ mokiniai sukūrė Mėnulio bazę, pasigamino plakatą, užpildė pratybas ir linksmai jas pristatinėjo komisijai. Robotiados akimirkas galite pamatyti čia

Paskutinės naujienos
01 Kov 2019

Dailyraščio konkursas 2019

Vasario 25–kovo 1 dienomis mokykloje vyko dailyraščio konkursas, skirtas Juozui Tumui-Vaižgantui. Labai džiaugiamės, kad renginyje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai bei mokytojai. Jie turėjo atlikti nelengvą užduotį – aiškia, lengvai įskaitoma, gražia bei taisyklinga rašysena parašyti Vaižganto teksto ištrauką. Komisija gerokai paplušėjo, kol išrinko nugalėtojus, kuriuos paskelbsime ir apdovanosime kitą savaitę! Akimirkas,[…..]

Paskutinės naujienos
14 Vas 2019

Vasario 16 -osios dienos minėjimas

Vasario 14 d. į mokyklos salę sugužėjo šventiškai nusiteikę bei trispalvėmis širdelėmis, gėlėmis ir saulėmis pasipuošę mokiniai su mokytojais. Renginio vedėjos – Kamilė, Deima ir Deimantė – pakvietė visus sugiedoti „Tautišką giesmę“. Istorijos mokytojas Rimantas Mikoliūnas papasakojo apie šios itin svarbios mūsų tautai datos reikšmę, priminė, kokį žygdarbį 1918 m. atliko 20 narsių vyrų. Linksmiausia[…..]

Paskutinės naujienos
03 Vas 2019

„Aš ir knyga“

Vasario 28 d. 1 ir 5 klasių mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos pamokoje ,,Aš ir knyga“. Vyresnieji savo mažiesiems draugams pirmokams pristatė perskaitytas knygas, skaitė įdomiausias ištraukas, dalijosi įspūdžiais ir rekomendacijomis. Mažieji klausytojai buvo labai aktyvūs ir smalsūs, vartė knygeles, o kai kurie ir patys bandė pusbalsiu skaityti. Džiaugiamės, kad vaikai domisi knygomis ir labai tikimės,[…..]

Paskutinės naujienos
11 Sau 2019

Sausio 13 d. 2019

Sausio 11 d. Pajiešmenių pagrindinės mokyklos bendruomenė pagerbė sausio 13 d. žuvusius už Lietuvos laisvę. Kiekviename lange visa mokykla sužibo viltingomis žvakelėmis, o visi puošėsi neužmiršuolėmis, primenančiomis tuos, kurių dėka mes šiandien turime laisvą Lietuvą.

Paskutinės naujienos
21 Gru 2018

Kalėdinis koncertas 2018

Gruodžio 21 d. Pajiešmenių mokykloje vyko Kalėdinis 5-10 klasių koncertas. Kiekviena klasė parodė po vieną ar kelis muzikinius pasirodymus. Geriausiai pasirodė ir daugumos balsu išrinkta nugalėtoja 8 kl. mokinė Vilija Balčiūnaitė. Koncerto metu pradinių klasių mokiniai Kalėdinį koncertą rengė Pajiešmenių kultūros centre. Renginio akimirkas galite pamatyti čia.

Paskutinės naujienos
20 Gru 2018

Edukacinis užsiėmimas „Vidur dvaro meška karo“

Gruodžio 19- 20 dienomis visi pradinių klasių mokiniai lankėsi Pasvalio krašto muziejuje, kur vyko edukacinis užsiėmimas „Vidur dvaro meška karo“. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su Kūčių ir Šv. Kalėdų tradicijomis, papročiais, dirbo įvairius senovinius darbus, susitiko senelį Kalėdą su meška ir žaidė senovinius Kalėdinius žaidimus.

Paskutinės naujienos
13 Gru 2018

Edukacinė veikla „Paukšteliams reikia mūsų pagalbos“

Gruodžio 7 ir 13 dienomis  visi Pajiešmenių mokyklos pradinių  klasių  mokiniai važiavo į Pasvalio M. Katiliškio biblioteką, kur dalyvavo edukacinėje veikloje „Paukšteliams reikia mūsų pagalbos“. Užsiėmimo metu kalbėjome apie paukščių gyvenimo būdą, mitybą, lizdelių sukimą ir perėjimą, apie jų migraciją bei žiedavimą. Edukacijos metu pasigaminome lesyklas paukšteliams iš kasdienių  daiktų - panaudotų sulčių pakelių ar[.....]

Paskutinės naujienos
22 Lap 2018

Draugo diena 2018

Lapkričio 22 d. Pajiešmenių pagrindinės mokyklos 8 klasės mokiniai Mantas, Deimantė, Vilija ir Vitalijus dalyvavo draugo dienoje, kurios metu bendrado su karate meistru, atliko įvairias sportines užduotis. Renginio akimirkas galite pamatyti čia.

Paskutinės naujienos
22 Lap 2018

Edukacinė išvyka į Biržus „Susitikime prie žibalinės lempos“

Lapkričio 22d. 1-2 klasių mokiniai, o lapkričio 29 d. 3-4 klasių mokiniai lankėsi Biržų „Sėlos“ muziejuje.  Dalyvavome edukacijoje „Susitikime prie žibalinės lempos“.  Edukacija vyko senovinių žibalinių lempų šviesoje.  Mokiniai iš bulvės ir lajaus pasigamino žvakes, kurias parsivežė  namo. Išvykos akimirkas galite pamatyti čia

Paskutinės naujienos
26 Spa 2018

Olimpinė savaitė 2018

Spalio 22-26 d. pradinukai dalyvavo Olimpinės savaitės projekte, kuriame įgyvendino įvairias fizinio aktyvumo veiklas: skaičiavo klasės nueitus žingsnius, kiekvieną dieną atliko Ąžuolo mankštą, šoko Linksmąjį šokį, išbandė įvairias sporto šakas ne tik sporto aikštelėje, bet ir parke, prie tvenkinio. Smagu buvo Ąžuolo plakate klijuoti lipdukus, stiprinti mokinių fizinį pajėgumą. Olimpinės savaitės akimirkas galite pamatyti čia.

Paskutinės naujienos
03 Spa 2018

Linksmasis Jomarkas 2018

Spalio mėnesį Pajiešmenių pagrindinėje mokykloje įvyko kasmetinis rudens šventės renginys "Linksmasis Jomarkas". Renginio metu mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Renginys prasidėjo įprastine mokinių gardžių gaminių prekyba, toliau sekė įvairiausi muzikiniai pasirodymai, šokiai, sportinės estafetės ir apdovanojimai. Taip pat nebuvo pamiršti ir mokinių kūrybiniai gebėjimai kurie šiemet puikiai atsiskleidė rudeninėse ekspozicijose. Renginio akimirkas galime pamatyti čia.

Paskutinės naujienos
26 Rgs 2018

Europos kalbų diena

Kaip ir kiekvienais metais rugsėjo 26 dieną Pajiešmenių pagrindinėje mokykloje buvo organizuojamas Europos kalbų dienos minėjimas. Vis dėl šiemet renginys vyko kitaip. Šiemet šiam renginiui susivienijo 3 kalbų mokytojos - anglų kalbos mokytoja Ernesta Stuknytė, lietuvių kalbos mokytoja Žydra Norkevičienė ir rusų kalbos mokytoja Vida Chraptavičienė. Kiekvienos mokytoja parengė užduotis susijusias su skirtingomis Europos šalių[.....]

Paskutinės naujienos
21 Rgs 2018

Taikos diena

Rugsėjo 21 dieną, Pajiešmenių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai prie Lietuvos globėjo Šventojo Kazimiero koplytstulpio paminėjo Taikos dieną kuri sutampa su Šventojo Tėvo Pranciškaus, siekiančio taikos, ramybės ir Dievo gailestingumo visame pasaulyje, vizitu į Lietuvą išvakares. Minėjimo metu vaikai meldėsi už save, savo šeimą, Lietuvą, Šventąjį Tėvą, išsakė palinkėjimus ir lūkesčius. Taip pat mokiniai, savo[.....]

Paskutinės naujienos
20 Rgs 2018

Rugsėjo 20 d. Pajiešmenių pagrindinės mokyklos 9 ir 10 klasių mokiniai su istorijos mokytoju R. Mikoliūnu ir spec. pedagoge I. Mainionyte buvo išvykę į Biržų raj. esantį Pakamponių masinių žudynių vietą pagerbti žydų aukų (genocido) atminimo. Prie paminklo mokiniai padėjo po simbolinį akmenuką su hebrajišku vardu. Mokytojas R. Mikoliūnas papasakojo ir parodė žydų kelio į[.....]

Paskutinės naujienos
12 Rgs 2018

Padėka

Nuoširdžiai dėkojame Tajaus, Maiklo, Gabrieliaus, Edvardo tėveliams, Ovidijui Lukošiūnui ir Gyčiui Šlėvei už vaikų aikštelės gražinimą ir komfortiškos aplinkos kūrimą. Jūsų dėka vaikai dabar saugiai žaidžia smėlio dėžėje, o pavargę ilsisi suremontuotoje pavėsinėje. Mokykla ir darželis labai vertina Jūsų iniciatyvą ir bendradarbiavimą.